کتابخانه پردیس بین الملل

وب سایت: http://libic.iums.ac.ir/

مقدمه:

کتابخانه دانشکده پردیس بین‌الملل با هدف ارائه خدمات مرجع و اطلاع‌رسانی و ایجاد فضایی مناسب جهت مطالعه و تحقیق، همزمان با تاسیس این شعبه پایه گذاری شده است و این واحد اطلاع‌رسانی زیر نظر معاونت آموزشی — پژوهشی پردیس بین الملل فعالیت می نماید.

فضای تخصیص یافته به بخش‌های امانت ، مرجع و اطلاع رسانی ، خدمات فنی ، مخزن و سالن مطالعه در مجموع حدود ۱۰۰  متر مربع است و کلیه فعالیت های مربوط به خدمات فنی و عمومی کتابخانه ( فهرست نویسی، اماده سازی، خدمات مرجع و امانت و …) را پشیبانی می‌کند .پوشش موضوعی منابع کتابخانه در حوزه علوم پایه پزشکی می باشد. هم اکنون موجودی مخزن شامل : ۷۶۵ نسخه منبع لاتین ، ۲۱۹۰ نسخه منبع فارسی در حوزه‌های موضوعی علوم پایه پزشکی و داروسازی و فرهنگی است.

 

فعالیت ها و خدمات کتابخانه :
  • خدمات فنی (انتخاب ، سفارش و تهیه منابع / سازماندهی و آماده‌سازی منابع)

این بخش با رویکرد غنی کردن مجموعه  کتابخانه و در نظر گرفتن میزان استفاده و نیاز جامعه کتابخانه در جهت سرویس‌دهی و به روزرسانی مرکز اطلاع‌رسانی اقدام به سفارش و تهیه منابع می‌نماید.. از جمله مراحل مجموعه‌سازی شامل : نیازسنجی، انتخاب، سفارش و تهیه می‌باشد.

جهت سهولت در بازیابی سریع و راحت منابع در مرکز اطلاع‌رسانی بعد از خریداری و ثبت آنها با توجه به اصول فهرست‌نویسی و رده‌بندی و بهره‌گیری از سایت locatorplus  (فهرست پیوسته همگانی)  و NLM classification (طرح رده بندی کتابخانه ملی پزشکی ) برای کتب لاتین پزشکی و سایت کتابخانه کنگره و کتابخانه ملی ایران برای کتب فرهنگی  و داروسازی، سازماندهی منابع صورت می گیرد، بعد از مرحله سازماندهی و ورودی اطلاعات منابع در سیستم نرم افزاری مخصوص کتابخانه منابع جهت ورود به بخش امانت و مرجع ، مرحله آماده‌سازی را طی می کنند.

  • خدمات امانت و مرجع و تسویه

ارائه خدمات امانت کتب، پاسخگویی به سوالات مراجعان و ایحاد شرایط دسترسی به منابع دیجیتال برای دانشجویان و راهنمایی در خصوص جستجوی اطلاعات و تسویه فراهم می‌گردد.

  • خدمات الکترونیک و تولید محتوا

بروزرسانی محتوا و لینک های وب سایت کتابخانه، درج اطلاعیه و اخبار

 

نیروی انسانی:
سرکار خانم شیرین عباسی

سمت: کارشناس کتابخانه پردیس بین الملل

تلفن: ۰۲۱۴۴۶۰۴۸۰۰

پست الکترونیک: abbasi.sh@iums.ac.ir

روز و ساعات کاری:

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸ لغایت ۱۵

اطلاعات تماس:

تلفن: ۰۲۱۴۴۶۰۴۸۰۰

آدرس: بزرگراه شهید همت به سمت غرب،خیابان شهید کبیری طامه(شاهین شمالی)
انتهای خیابان شهید بصارتی، پردیس بین الملل دانشگاه علوم پزشکی ایران